Northern Bands Hockey Tournament

March 11th to 16th, 2013

2015 Game Results


Monday, March 16

 

1.   12:00   Game 1     Slate Falls Bamaji Ice (2)           Vs           Kasabonika Flames  (1)

2.   12:30   Game 2     Mishkeegogamang Falcons (0)  Vs           Webequie Knights  (8)

1.    1:15    Game 3     Sachigo Warriors (8)                  Vs           K.I. Posse  (0)

2.    1:45    Game 4     Nibinamik Wolves (5)                 Vs           Wapekeka War Chiefs (4)

1.    2:30    Game 5     Sandy Lake Chiefs (2)                Vs           Kingfisher Lake Team Rez 212 (5)

2.    3:00    Game 6     Michikan Bears (7)                     Vs           Sandy Lake Bandits (2)

1.    3:45    Game 7     Lac Seul Ice Devils (8)                Vs           Weagamow Rez 87 (2) 

2    4:15    Game 8     K.I. Native Wings (8)                    Vs            Deer Lake Jets (0). 

1.    5:00    Game 9     Fort Hope Bushtown Jets (8)       Vs            Pikangikum Rez 208 Braves (0)

2.    5:30    Game 10   Sandy Lake River Hawks (7)       Vs           Team Wunnumin (5)

1.    6:15    Game 11    Lac Seul Obish (5)                     Vs            Cat Lake Weecobeyang (0)

2.    6:45    Game 12    Pikangikum Ice Bears (6)            Vs            Keewaywin Hawks (3)

1.    7:30    Game 13    Weagamow Hawks (8)                Vs           Cat Lake Rez 216 (0)

2.    8:00    Game 14    Pikangikum Moose (8)                Vs           Team Webequie (2)

1.    8:45    Game 15    Pikangikum Stampede (3)           Vs            Fort Hope Trappers (1)

2.    9:15    Game 16    Wunnumin Oji-Cree Tribe (8)      Vs           Poplar Hill Ice Dogs (8)

1.   10:00   Game 17    Slate Falls Bamaji Ice (3)            Vs           Muskrat Dam Raiders (5)

      

 

Tuesday, March 17

 

1.   9:00    Game 18   Mishkeegogamang Falcons (1)      Vs           Deer Lake Lightening (9)

2.   9:30    Game 19   Sachigo Warriors (7)                      Vs           Pikangikum Wild  (2)

1.  10:15   Game 20   Nibinamik Wolves (8)                     Vs           Poplar Hill Wild Hogs (0)

2.  10:45   Game 21   Sandy Lake Chiefs (3)                   Vs           Neskantaga Wolfpack (4)

1.  11:30   Game 22   Kingfisher Lake Flyers (5)              Vs          Pikangikum Moose (2)

2.  12:00   Game 23   Kasabonika Flames (10)                Vs        Lac Seul Ice Devils (2)

1.  12:45   Game 24   K.I. Native Wings (7)                      Vs          Sachigo Giants (3)

2.   1:15    Game 25  Fort Hope Bushtown Jets (4)           Vs          Kasabonika Islanders (3)

1.   2:00    Game 26  Webequie Knights (0)                      Vs         Team Wunnumin (5)

2.   2:30    Game 27  Lac Seul Obish  (8)                         Vs          K.I. Posse (0)

1.   3:15    Game 28  Pikangikum Ice Bears (5)                Vs         Wapekeka War Chiefs (0)

2.   3:45    Game 29  Weagamow Hawks (3)                    Vs          Kingfisher Lake Team Rez 212 (5)

1.   4:30    Game 30  Michikan Bears (8)                          Vs          Team Webequie (0)

2.   5:00    Game 31  Pikangikum Stampede  (8)              Vs          Weagamow Rez 87 (0)

1.   5:45    Game 32  Wunnumin Oji-Cree Tribe (8)           Vs          Deer Lake Jets (0)

2.    6:15   Game 33  Pikangikum Rez 208 Braves (4)       Vs         Muskrat Dam Raiders (5)

     7:15    Opening Ceremony

1.  7:45    Game 34   Deer Lake Lightening (3)                  Vs         Webequie Knights (4)

2.   7:30   Game 35   Cat Lake Weecobeyang (1)              Vs         Pikangikum Wild (1)

1.   9:00   Game 36   Keewaywin Hawks (5)                       Vs          Poplar Hill Wild Hogs (2)

2.   8:45   Game 37   Cat Lake Rez 216 (2)                        Vs          Neskantaga Wolfpack (10)

1.  10:15  Game 38   Sandy Lake Bandits  (7)                    Vs          Pikangikum Moose (2)



Wednesday, March 18

 

1.   9:00    Game 39   Fort Hope Trappers (6)                     Vs          Lac Seul Ice Devils (2)     

2.   9:30    Game 40   Poplar Hill Ice Dogs (6)                    Vs           Sachigo Giants (5)

1.  10:15   Game 41   Slate Falls Bamaji Ice (2)                 Vs           Fort Hope Bushtown Jets (5)

2.  10:45   Game 42   Sandy Lake River Hawks (9)             Vs          Webequie Knights (1)

1.  11:30   Game 43   Sachigo Warriors (3)                         Vs          Lac Seul Obish (6)

2.  12:00   Game 44   Nibinamik Wolves (2)                        Vs          Pikangikum Ice Bears (2)

1.  12:45   Game 45   Sandy Lake Chiefs (7)                      Vs          Weagamow Hawks (2)

2.   1:15    Game 46   Sandy Lake Bandits (2)                    Vs          Team Webequie (3)

1.   2:00    Game 47   Kasabonika Flames (6)                     Vs          Pikangikum Stampede (4)

2.   2:30    Game 48   K.I Native Wings (9)                         Vs          Wunnumin Oji-Cree Tribe (1)

1.   3:15    Game 49   Pikangikum Rez 208 Braves (5)       Vs          Kasabonika Islanders (8)

2.   3:45    Game 50   Mishkeegogamang Falcons (4)        Vs          Team Wunnumin (8)

1.   4:30    Game 51   Cat Lake Weecobeyang (3)              Vs          K.I Posse (2)

2.   5:00    Game 52   Poplar Hill Wild Hogs (4)                   Vs          Wapekeka War Chiefs (10)

1.   5:45    Game 53   Neskantaga Wolfpack (2)                  Vs          Kingfisher Lake Team Rez 212 (4)

2.   6:15    Game 54   Kingfisher Lake Flyers  (3)                Vs          Michikan Bears (3)

1.   7:00    Game 55    Fort Hope Trappers  (8)                   Vs          Weagamow Rez 87 (0)

2.   7:30    Game 56    Poplar Hill Ice Dogs (11)                  Vs          Deer Lake Jets (6)

1.   8:15    Game 57    Fort Hope Bushtown Jets (4)           Vs          Muskrat Dam Raiders (2) 

2.   8:45    Game 58    Sandy Lake River Hawks (7)            Vs         Deer Lake Lightening (3)   

1.   9:30    Game 59    Lac Seul Obish (10)                         Vs         Pikangikum Wild (2)




Thursday, March 19

 

1.   9:00    Game 60    Nibinamik Wolves (4)                     Vs          Keewaywin Hawks (1)

2.   9:30    Game 61    Sandy Lake Chiefs (12)                 Vs          Cat Lake Rez 216 (4)

1.  10:15   Game 62    Kingfisher Lake Flyers (9)             Vs          Team Webequie (1)

2.  10:45   Game 63    Kasabonika Flames (8)                 Vs          Fort Hope Trappers (0)

1.  11:30   Game 64    Wunnumin Oji-Cree Tribe (0)        Vs          Sachigo Giants (6)

2.  12:00   Game 65    Slate Falls Bamaji Ice (3)               Vs          Pikangikum Rez 208 Braves (1)

1.  12:45   Game 66    Sandy Lake River Hawks (11)        Vs          Mishkeegogamang Falcons (3)

2.   1:15    Game 67    Sachigo Warriors  (3)                     Vs          Cat Lake Weecobeyang (3)

1.   2:00    Game 68    Pikangikum Ice Bears (9)               Vs          Poplar Hill Wild Hogs (1)

2.   2:30    Game 69    Weagamow Hawks (5)                   Vs          Neskantaga Wolfpack (6)

1.   3:15    Game 70    Michikan Bears (10)                        Vs          Pikangikum Moose (2)

2.   3:45    Game 71    Pikangikum Stampede (10)            Vs         Lac Seul Ice Devils (3)

1.   4:30    Game 72    K.I. Native Wings (5)                       Vs          Poplar Hill Ice Dogs (5)

2.   5:00    Game 73    Muskrat Dam Raiders (2)               Vs          Kasabonika Islanders (4)

1.   5:45    Game 74    Deer Lake Lightening (6)                Vs          Team Wunnumin (0)

2.   6:15   Game 75     Pikangikum Wild  (1)                       Vs          K.I Posse (5)

1.   7:00    Game 76    Keewaywin Hawks (4)                    Vs          Wapekeka War Chiefs (5)

2.   7:30   Game 77     Cat Lake Rez 216 (1)                      Vs          Kingfisher Lake Team Rez 212 (9)

1.   8:15   Game 78     Kingfisher Lake Flyers (9)               Vs          Sandy Lake Bandits (2)

2.   8:45   Game 79     Kasabonika Flames  (9)                  Vs          Weagamow Rez 87 (1)

1.   9:30   Game 80     Sachigo Giants (6)                           Vs          Deer Lake Jets (0)



________________________________________________

Friday, March 20  Round Robin

 

1.   9:00    Game 81   Fort Hope Bushtown Jets           Vs     Poplar Hill Ice Dogs        A-side

2.   9:30    Game 82   Muskrat Dam Raiders                Vs      Wunnumin Oji Cree Tribe    B-Side

1.  10:15   Game 83   Pikangikum Rez 208 Braves      Vs      Deer Lake Jets              C-Side  

2.  10:45   Game 84   Sandy Lake Riverhawks             Vs     Pikangikum Stampede   A-side   

1.  11:30   Game 85   Team Wunnumin                        Vs     Pikangikum Ice Devils     B-Side

2.  12:00   Game 86   Mishkeegogamang Falcons        Vs     Weagamow Rez 87       C-side     

1.  12:45   Game 87    Lac Seul Obish                           Vs     Kingfisher Lake Flyers   A-side

2.   1:15    Game 88   Cat Lake Weecobeyang              Vs     Sandy Lake Bandits      B-side    

1.   2:00    Game 89   Pikangikum Wild                          Vs     Team Webequie           C-side

2.   2:30    Game 90   Pikangikum Ice Bears                  Vs    Neskantaga Wolfpack    A-side 

1.   3:15    Game 91   Wapekeka War Chiefs                 Vs    Weagamow Hawks        B-side

2.   3:45    Game 92   Poplar Hill Wild Hogs                   Vs    Cat Lake Rez 216          C-side

1.   4:30    Game 93   Kingfisher Lake Team Rez 212   Vs     Nibinamik Wolves          A-side     

2.   5:00    Game 94   Sandy Lake Chiefs                      Vs     Keewaywin Hawks         B-side

1.   5:45    Game 95   Michikan Bears                            Vs     Sachigo Warriors           A-side

2.    6:15   Game 96   Pikangikum Moose                       Vs     KI Posse                        B-side

1.  7:00    Game 97     Kasabonika Flames                    Vs     Deer Lake Lightening    A-side

2.   7:30   Game 98    Fort Hope Trappers                     Vs     Webequie Knights         B-side

1.   8:15   Game 99    KI Native Wings                           Vs     Kasabonika Islanders    A-side   

2.   8:45   Game 100  Sachigo Giants                             Vs     Slate Falls Bamaji Ice    B-side




S___________________________________

Sunday, March 22


Finals